oliwood.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

przytulna sypialnia
Wnętrza

Jak wykreować przytulny klimat w małej sypialni?

Małe pomieszczenia mają to do siebie, że mimo iż często nie są w stanie pomieścić większej ilości przedmiotów, to w zamian oferują niezwykłą przytulność i poczucie prywatności. Sypialnia o niewielkim metrażu też jak najbardziej może być piękna! Aby wytworzyć w niej przyjemną i swobodną atmosferę, wystarczy przekonać się do dodatków, które wcale nie muszą zajmować wiele miejsca. Przytulna sypialnia po prostu musi się z nich składać. Puchate dywany, grube pledy, liczne poduszki i subtelnie zwisające z okien zasłony przemienią każde surowe wnętrze w fantastyczną strefę wypoczynkową i rekreacyjną.

W małych wnętrzach zawsze najlepiej odnajdują się jasne barwy. Nie przytłaczają one nawet najciaśniejszych sypialni, a za to nadają im niezwykłej lekkości i nieraz potrafią przy okazji powiększyć wizualnie przestrzeń. Jako że jednak jasne barwy na ogół wpadają w chłodną tonację, trzeba tak nimi manewrować, by nie odebrały one sypialni przytulnego wizerunku. Architekci polecają więc, aby w takim przypadku stawiać na grube tkaniny i tego rodzaju dzianiny. Mięsiste ciężkie zasłony wspaniale ozdobią nowoczesne okna, a grube pledy ocieplą wygląd drewnianego łoża. Fragmenty niektórych mebli można nawet obić welurem. Takie detale mają olbrzymi wpływ na końcowy wizerunek wnętrza.

Przytulna sypialnia większości osób będzie się również kojarzyć z miejscem bliskim naturze, wypełnionym ciekawymi roślinnościami. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by umieścić w niej atrakcyjne kwiaty. Niektóre z nich spokojnie zmieszczą się nawet w maleńkich sypialniach.

zwawyleniwiec.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *