Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Nowe ulubione akcesorium projektantów: żaluzje plisowane!

18 maja 2022 żaluzje plisowane

Roleta plisowana to skuteczny sposób na dodanie faktury i głębi do wnętrza. Może służyć również jako dekoracyjna osłona okienna zapewniająca prywatność, która idealnie sprawdza się w sypialniach lub łazienkach.

Czym są żaluzje plisowane i jak właściwie działają?

Plisy są stosowane w zasłonach okiennych, aby uzyskać efekt draperii. Są one zwykle wykonane z tkaniny i najczęściej używane są parami, które zwisają z górnej części okna.

Żaluzje plisowane wykorzystują szereg plis, tworząc oczko, które jest przyszyte na krawędzi materiału. Oczko jest następnie przymocowane do sznurka, który przechodzi przez pętlę na górze i jest zabezpieczony klipsami po obu stronach. Sznury można regulować tak, aby schodziły się lub zachodziły na siebie pod różnymi kątami.

Historia żaluzji plisowanych

Rolety plisowane istnieją od końca XIX wieku. Były popularne w tym czasie ze względu na epokę wiktoriańską. Na przestrzeni dziejów żaluzje plisowane były używane na różne sposoby i z różnych powodów. Niektórzy używają ich do tworzenia poczucia prywatności, podczas gdy inni używają ich do tworzenia poczucia ciepła i przytulności. Dzięki ogromnej popularności żaluzji plisowanych są one używane w domach, aby nadać im wygląd vintage. Ich zaletą jest wielofunkcyjność. Doskonale odnajdzie się w każdej aranżacji i będą pasowały do każdego stylu. Plisy nie tracą na popularności, ponieważ nie tylko pasują do każdego wnętrza to także spełniają istotną rolę, mianowicie skutecznie zasłaniają pomieszczenie przed słońcem.

Różne rodzaje plis i jak wybrać odpowiednią do swojego domu

Plisy to najpopularniejszy rodzaj zasłon, ale nie wszystkie zasłony są sobie równe.

Istnieją różne rodzaje plis i występują w różnych kształtach i rozmiarach. Kształt plisy decyduje o tym, jak będzie wisieć na karniszu. Inny kształt sprawi, że zasłony powieszone na oknie będą wyglądać zupełnie inaczej.

Istnieją również różne rodzaje tkanin, z których możesz zbudować swoją plisowaną zasłonę. Niektóre tkaniny są bardziej drapowane, inne bardziej kryjące, a niektóre bardziej błyszczące niż inne. Mogą lepiej zaciemnić pomieszczenie, z kolei inne mogą stanowić świetną dekoracje Twojego okna. To jaką żaluzje powinieneś wybrać będzie zależne od tego jaką powinny spełnić według Ciebie funkcję.

Dlaczego warto rozważyć roletę plisowaną jako zabieg na okno?

Plisy są wielofunkcyjne i mogą być stosowane do okien w salonie, sypialni, a nawet mogą dzielić pomieszczenia. To także dobra opcja dla tych, którzy chcą dodać trochę koloru do swojego okna bez przeprowadzania remontu. Istotną kwestią jest to, że są dostępne na rynku w różnych cenach, więc każdy dostanie coś na swoją kieszeń. Cena uzależniona jest od wymiarów, a także od jakości wykorzystanych do jej produkcji materiałów. Dodatkowym atutem plis jest to, że możesz łatwo znaleźć roletę w swoim ulubionym kolorze.

Organizacja półek

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Budowa kanalizacji wewnętrznej
osprzęt elektryczny
idealnie czysty

Jesteś zainteresowany reklamą?