Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zrobić małą szklarnię?

14 lipca 2022 Jak zrobić małą szklarnię


Przydomowe ogrody cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim można w ciekawy sposób zagospodarować przestrzeń, która może później służyć wszystkim domownikom i zaproszonym gościom. Jednym z elementów ogrodu może być mała szklarnia. Pozwoli na hodowanie wielu gatunków kwiatów oraz innych roślin, które w naturalnych warunkach panujących w Polsce nie czują się najlepiej.

Materiały odporne na zmienne warunki w ogrodzie

Mini szklarnie można kupić jako gotowe konstrukcje np. https://www.guttasklep.pl/akcesoria-ogrodowe/inspekty-mini-szklarnie, gotowe do złożenia lub budować je samodzielnie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Wszystkie elementy używane do konstrukcji pomieszczenia muszą być odporne na wilgoć i kontakt z wodą. Powinny być zabezpieczone przed możliwością pojawienia się korozji. Szklarnia nie powinna być lokalizowana w miejscach zacienionych. W przeciwnym razie nie spełni swojej funkcji, a rośliny nie będą mogły wzrastać w odpowiednim tempie.

Estetyczne konstrukcje wykonane z aluminium

Wiele osób zastanawia się, czy mini szklarnie nie zmieniają wyglądu ogrodu w taki sposób, że przestanie być on atrakcyjny podczas letniego urlopu. Wszyscy pamiętamy dawne, mało atrakcyjne szklarnie zbudowane z folii i wyposażone w stare okna. Zachowywały swoje funkcje, ale jednocześnie szpeciły teren. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nowoczesne konstrukcje wyglądają zupełnie inaczej. Dziś szklarnie budowane są z aluminiowych profili i innych materiałów, które nie tylko są funkcjonalne, lecz także doskonale uzupełniają przestrzeń w ogrodzie.

Płyty poliwęglanowe zamiast tradycyjnego szkła

Podczas budowy szklarni nie trzeba korzystać z tradycyjnych materiałów, w tym zwykłych szklanych szyb. Są mało trwałe i wymagają stosunkowo dużych nakładów finansowych na zakup i konserwację. Lepszym rozwiązaniem jest wybór płyt poliwęglanowych, które zostaną połączone ze sobą za pomocą aluminiowego stelaża. Mają one bardzo dużą trwałość oraz przejrzystość odpowiednią do tego rodzaju konstrukcji.

Łatwa obsługa i możliwość przebudowy w przyszłości

Budując własną mini szklarnię, warto skorzystać z solidnych profili wykonanych z aluminium. Są lekkie, a jednocześnie przygotowane do utrzymania wielu płyt z poliwęglanu. Niezależnie od wybranego kształtu uzyskamy w ten sposób konstrukcję odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Po zastosowaniu dodatkowych elementów, takich jak uchylne okna i drzwi, obsługa szklarni okaże się bardzo prosta. Ponadto szklarnia będzie łatwa do przebudowy w razie zwiększania się potrzeb związanych z uprawą roślin.

Nowoczesne i wygodne w użyciu inspekty ogrodowe

Budowa własnej szklarni wiąże się też z koniecznością wykonania inspektów ogrodowych. W najprostszej formie mogą być to skrzynie bez dna z przeszkloną górną częścią. Same w sobie mogą stanowić mini szklarnie możliwe do umieszczenia na małych powierzchniach, na przykład, na balkonie lub działce. Dzięki nim możliwe stanie się przygotowanie rozsady kwiatów i warzyw.

Inspekty ogrodowe zabezpieczają uprawiane rośliny przed zmiennymi temperaturami i wydłużają sezon wegetacyjny, Mogą mieć różne rozmiary. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie skrzyni o długości około 100-120 cm i maksymalnej długości 200 cm. Będzie można ją ulokować w najbardziej dogodnym miejscu i zapewni to swobodny dostęp do roślin.

Do budowy inspektów można wykorzystać drewniane ramy okienne, które są zwykle malowane i impregnowane. Dzięki temu pojemnik będzie łatwy w użyciu oraz mało wrażliwy na zmienne warunki panujące w ogrodzie.

Budowane mini szklarni dla wielu osób może stanowić rozpoczęcie zupełnie nowego etapu w uprawianiu przydomowego ogrodu. Można w ten sposób hodować rośliny wieloletnie i dbać o to, aby krzewy rodziły soczyste i smaczne owoce. Inspekty ogrodowe mogą być natomiast uzupełnieniem pozwalającym na ukorzenienie się i zahartowanie sadzonek przed dalszymi pracami w ogrodzie. W ten sposób można rozwijać swoją pasję i stworzyć ogród swoich marzeń.

Czy można malować proszkowo ogrodzenie

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Organizacja półek
nakaz
Obrzeża trawnikowe

Jesteś zainteresowany reklamą?