oliwood.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

aranżacja ogrodu
Wnętrza

Aranżacja ogrodu – meble z drewna egzotycznego

Teraz sporo mówi się o tym, by wspierać krajowy rynek i kupować rzeczy wyprodukowane w Polsce, ale nie zawsze jest to uzasadnione podejście. No bo czy powinieneś płacić za meble ogrodowe tylko dlatego, że wytworzono je z gatunków drewna rosnących w twoim kraju? Raczej nie, jeżeli nie powalają cię one swoją jakością. A skoro zależy ci na tym, by aranżacja ogrodu była i estetyczna, i użyteczna, powinieneś nieco bardziej zainteresować się gatunkami egzotycznymi. One mogą ci zaoferować znacznie więcej. A oto tylko kilka ich głównych właściwości.

aranżacja ogrodu

Wybierz odpowiednie drewno

Jeżeli twoje oczekiwania względem kompletu ogrodowego związane są głównie z jego wytrzymałością, koniecznie musisz zwrócić uwagę na poziom twardości drewna. W naszym klimacie meble nierzadko są wystawiane na ciężkie próby. Muszą przetrwać silne wiatry oraz częste opady deszczu i śniegu. Z tym wszystkim poradzą sobie wyłącznie najtwardsze materiały, czyli np. teak. Za teak zapłacisz dużo więcej niż za dęb bądź sosnę, ale na tym właśnie polegają inteligentne inwestycje. Prędzej czy później te pieniądze na pewno ci się zwrócą. Sam się o tym przekonasz, gdy wreszcie się zorientujesz, że twoje meble drewniane wykonane z jakiegoś egzotycznego gatunku przetrwały w idealnym stanie kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Aranżacja ogrodu nabierze zupełnie innego, całkowicie niepowtarzalnego wyglądu, jeśli uwzględnisz w niej komplety meblarskie wykonane z gatunków egzotycznych. Osiągniesz efekt na miarę modnych magazynów wnętrzarskich. Nareszcie będziesz mógł z dumą pokazywać wszystkim swój ogród.

outletstore.pl