Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Aranżacja ogrodu – meble z drewna egzotycznego

15 lutego 2021 aranżacja ogrodu

Teraz sporo mówi się o tym, by wspierać krajowy rynek i kupować rzeczy wyprodukowane w Polsce, ale nie zawsze jest to uzasadnione podejście. No bo czy powinieneś płacić za meble ogrodowe tylko dlatego, że wytworzono je z gatunków drewna rosnących w twoim kraju? Raczej nie, jeżeli nie powalają cię one swoją jakością. A skoro zależy ci na tym, by aranżacja ogrodu była i estetyczna, i użyteczna, powinieneś nieco bardziej zainteresować się gatunkami egzotycznymi. One mogą ci zaoferować znacznie więcej. A oto tylko kilka ich głównych właściwości.

aranżacja ogrodu

Wybierz odpowiednie drewno

Jeżeli twoje oczekiwania względem kompletu ogrodowego związane są głównie z jego wytrzymałością, koniecznie musisz zwrócić uwagę na poziom twardości drewna. W naszym klimacie meble nierzadko są wystawiane na ciężkie próby. Muszą przetrwać silne wiatry oraz częste opady deszczu i śniegu. Z tym wszystkim poradzą sobie wyłącznie najtwardsze materiały, czyli np. teak. Za teak zapłacisz dużo więcej niż za dęb bądź sosnę, ale na tym właśnie polegają inteligentne inwestycje. Prędzej czy później te pieniądze na pewno ci się zwrócą. Sam się o tym przekonasz, gdy wreszcie się zorientujesz, że twoje meble drewniane wykonane z jakiegoś egzotycznego gatunku przetrwały w idealnym stanie kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Aranżacja ogrodu nabierze zupełnie innego, całkowicie niepowtarzalnego wyglądu, jeśli uwzględnisz w niej komplety meblarskie wykonane z gatunków egzotycznych. Osiągniesz efekt na miarę modnych magazynów wnętrzarskich. Nareszcie będziesz mógł z dumą pokazywać wszystkim swój ogród.

Mahoń to wyjątkowe drewno, które coraz częściej znajduje zastosowanie w produkcji ozdób ogrodowych. Jego ciepła barwa i elegancki wygląd sprawiają, że stanowi doskonały wybór dla osób poszukujących trwałych i estetycznych elementów do aranżacji przestrzeni zewnętrznej. Jako gatunek egzotyczny, mahoniowiec charakteryzuje się naturalną odpornością na warunki atmosferyczne, co sprawia, że jest doskonałym materiałem do wykonywania mebli ogrodowych, altan, czy płotów. Ponadto, jego unikalne właściwości sprawiają, że drewno to łatwo poddaje się obróbce, umożliwiając tworzenie różnorodnych kształtów i wzorów. Niemniej jednak, warto mieć na uwadze, że mahoniowiec, pomimo swoich licznych zalet, ma pewne wady, takie jak wyższa cena w porównaniu do innych gatunków drewna. Jednak inwestycja ta zwraca się w postaci trwałych i efektownych ozdób, które nadają ogrodowi niepowtarzalny charakter. Decydując się na mahoniowiec, decydujemy się nie tylko na funkcjonalność, ale także na elegancję, tworząc wyjątkową przestrzeń do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Organizacja półek

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wentylatory przeciwwybuchowe
Czy można malować proszkowo ogrodzenie
Kolektor słoneczny

Jesteś zainteresowany reklamą?