Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Ergonomiczne meble do baru – czym powinny się cechować?

26 maja 2023 meble do baru


Wybierając odpowiednie meble do baru, konieczne jest uwzględnienie szerokiej gamy czynników. Wśród nich duże znaczenie ma ergonomia, która pozwala na korzystanie z nich komfortowo i bezpiecznie. Czym powinny charakteryzować się ergonomiczne meble barowe?

Meble barowe – wygoda

Przede wszystkim dobre meble do baru powinny zapewniać komfort, czyli oferować wygodne siedzenie i wsparcie. Dzięki temu mogą one wspomagać prawidłową postawę i zmniejszać obciążenie ciała, zwłaszcza pleców i nóg.

Dobrej jakości krzesła oraz fotele, kanapy barowe, także właściwie dopasowane pod względem wysokości stoliki oraz lady barowe z podwójnymi blatami pozwalają na prowadzenie wygodniejszej pracy na co dzień i gwarantują również odpowiedni komfort dla gości baru.

Meble barowe – dopasowanie pod względem wymiarów

Duże znaczenie dla ergonomii mają wymiary mebli barowych. Warto w tym przypadku zastanowić się nad tym, jaki typ mebli wybrać. Mogą być to meble do baru wykonane na zamówienie albo też gotowe meble barowe.

W przypadku lad barowych rekomenduje się wykonanie mebli na indywidualne zamówienie, ponieważ dzięki temu można dostosować je w pełni do konkretnego miejsca montażu, nawet jeśli przestrzeń w nim nie jest zbyt duża. Ponadto można dostosować je indywidualnie pod kątem materiałów, funkcjonalności i detali, a także uzupełnić o spersonalizowane elementy, na przykład o logo albo nazwę baru.

Gotowe meble do baru są niedrogie, ale z drugiej strony mogą one powodować problemy z dopasowaniem do wnętrza. Warto więc dokładnie zapoznać się z ich wymiarami przed zdecydowaniem się na ich kupno.

Meble barowe – trwałość

Aby uzyskać podwyższoną odporność mebli na częste użytkowanie w barze, należy wybierać te wykonane z wysokiej jakości materiałów i o przemyślanych konstrukcjach.

Najczęściej meble do baru wykonuje się z materiałów takich jak drewno naturalne, płyty meblowe, zwłaszcza laminowane, a także metal, szkło oraz tworzywa sztuczne.

Drewno naturalne, szczególnie twardszych gatunków, na przykład dębowe, jesionowe, gatunków egzotycznych, jest bardzo wytrzymałe na zużycie i może służyć latami. W nowoczesnych barach z kolei często można zobaczyć lady barowe wykonane z połączenia szkła hartowanego, metalu, na przykład stali nierdzewnej.

Meble barowe – Funkcjonalność:

Odpowiednie meble powinny być zaprojektowane z myślą o praktyczności, zapewniając wygodną funkcjonalność, takie jak mechanizmy obracania w przypadku krzeseł barowych, różne rodzaje szuflad oraz półek w przypadku lad barowych czy łatwe do czyszczenia powierzchnie.

Wybierając wykonane na wymiar meble do baru, można samodzielnie ustalić ich funkcjonalność, przykładowo mogą być one zaprojektowane tak, aby znalazło się w nich miejsce na niezbędne sprzęty, na przykład zmywarkę, nalewaki do piwa, komputer przeznaczony do przyjmowania zamówień, który połączony jest z drukarką fiskalną.

Meble barowe – estetyka

Projekt mebli barowych, choć nie jest bezpośrednio związany z ergonomią, powinien uzupełniać ogólną atmosferę i styl baru, tworząc zapraszającą i atrakcyjną wizualnie atmosferę.

Kolektor słoneczny

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wentylatory przeciwwybuchowe
Czy można malować proszkowo ogrodzenie
Kolektor słoneczny

Jesteś zainteresowany reklamą?