Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Konsola na korytarz – jak wybrać mebel idealny?

29 grudnia 2020 Konsola na korytarz - jak wybrać mebel idealny?

Meblując korytarz wybieramy wieszak na ubrania, szafkę na buty czy lustro. Bardzo często jednak zapominany o konsoli, która jest meblem nie tylko eleganckim, ale przede wszystkim bardzo praktycznym. Konsola na korytarz lub przedpokój, jak wybrać taką, która będzie prawdziwą ozdobą wnętrza?

Konsola na korytarz – czy wszędzie pasuje?

Mogłoby się wydawać, że swoje najlepsze czasy konsole na przedpokój mają dawno za sobą. Nic bardziej błędnego! Konsola na korytarz to mebel, który idealnie sprawdzi się w mieszkaniu nie tylko klasycznym, skandynawskim czy rustykalnym. Świetnie wygląda również w mieszkaniach nowoczesnych czy industrialnych konieczne jest tylko dopasowanie fasonu mebla do stylu, w jakim wyposażone jest wnętrze.

Dzisiaj nasze przedpokoje bardzo często są długie, ale za to wąskie. Zatem konsola na korytarz, która jest delikatna i subtelna będzie dobrze wyglądała nawet w takim wnętrzu. Do nowoczesnego, niewielkiego holu najkorzystniej jest dobrać konsolę, która jest z jasnej płyty MDF. Wybierając białą konsolę z połyskiem możemy liczyć na to, że gra światła optycznie powiększy pomieszczenia, a konsola będzie idealnie współgrała z wystrojem.

Do mieszkania w stylu industrialnym pasuje konsola na korytarz z drewna z metalowymi, surowymi wykończeniami. Jasne drewno ociepli pomieszczenie, które jest umeblowane w minimalistycznym stylu. Dzięki konsoli przedpokój nabierze elegancji i gustownego wyglądu.

konsola na korytarz

Jak opanować chaos?

W przedpokoju zawsze jest dużo drobiazgów, które nie mają swojego miejsca. Czapki, rękawiczki, klucze czy notes z długopisem. Zatem konsola na korytarzu wydaje się idealnym miejscem, by wśród drobiazgów zapanował porządek.

Wybierając konsolę warto zwrócić uwagę, by miała szuflady. Dzięki temu wygospodarujemy dodatkowe miejsce do przechowywania, co pozwoli zapanować nad szybko powstającym w przedpokoju chaosem.

Wybierając konsolę, która ma wyłącznie półki można ustawić na niej wiklinowe kosze do przechowywania, które ułatwią segregację niezbędnych rzeczy. W dolnej części konsoli można postawić buty.

konsola na korytarzu

Lustro – niezbędny element

Niezmiernie ważnym elementem wyposażenia przedpokoju jest lustro. Konsola na korytarz z lustrem jest nie tylko praktyczna, ale przede wszystkim bardzo elegancka.

Do nowoczesnego wnętrza będzie pasowała konsola szklana na metalowych nogach. Wybierając lustro warto zwrócić uwagę na modele o prostej, metalowej ramie. Do korytarza w klasycznym stylu sprawdzi się konsola drewniana. Model, który ma w komplecie ogromne, stojące za konsolą lustro wygląda niezwykle elegancko i ekskluzywnie.

Do niewielkiego przedpokoju warto wybrać konsolę, która będzie wąska i delikatna. Drewniany mebel na metalowych, ale delikatnych nogach będzie wyglądał idealnie. Lustro owalne w wąskiej ramie będzie tworzyło harmonijną całość.

Wybierając konsolę na korytarz powinniśmy dopasować ją do stylu, który panuje w naszym mieszkaniu oraz do rozmiarów przedpokoju. Konieczne jest dopasowanie szerokości konsoli. Zbyt szeroki mebel będzie utrudniał komunikację. Idealnie dopasowany będzie niebanalną ozdobą holu.

Organizacja półek

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Budowa kanalizacji wewnętrznej
osprzęt elektryczny
idealnie czysty

Jesteś zainteresowany reklamą?