oliwood.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

mieszkanie na poddaszu
Wnętrza

Mieszkanie na poddaszu – wady i zalety

Poszukując wymarzonego mieszkania, każdy ustala swoje własne preferencje. Często zastanawiamy się nad wielkością, ilością pokoi, posiadaniem balkonu lub też nie, no i również nad tym, gdzie dane mieszkanie powinno się znajdować, a mianowicie czy ma to być parter, niskie piętra, wyższe, czy może ma to być mieszkanie na poddaszu.

Wady i zalety mieszkania na poddaszu

Każde mieszkanie może mieć swoje plusy, ale też i minusy. Mieszkanie na poddaszu daje komfort ciszy – można mieć pewność, że żaden sąsiad mieszkający powyżej nie będzie zakłócał nam ciszy! Dodatkowo cechą charakterystyczną we wnętrzach znajdujących się na poddaszu, są tzw. skosy. To właśnie dzięki nim można wyczarować cudowne, przytulne wnętrza. Skośne elementy ścian dają też pole do popisu najróżniejszym aranżacjom. Ponad to mieszkanie na poddaszu charakteryzuje się najczęściej lepszym widokiem z okien, niż mieszkania położone niżej. Dodatkowym atutem mieszkań położonych na poddaszach jest możliwość realizowania ciekawego wystroju.

mieszkanie na poddaszu


Niestety znajdą się też i przeciwnicy tego typu rozwiązań, jakie daje nam mieszkanie na poddaszu. Osoby, które nie chcą wspinać się po schodach, będą zdecydowanie niezadowolone z mieszkania usytuowanego na najwyższej kondygnacji budynku. Ponad to, przy niezbyt dobrej izolacji dachu, w mieszkaniu może latem dochodzić do dużego nagrzewania się pomieszczeń, a zimą do sporego wychładzania.
Mieszkanie na poddaszu jest tym samym wnętrzem wymagającym uwagi, ale i też dającym wiele ciekawych możliwości, a przy odpowiednim zagospodarowaniu i aranżacji, można w nim stworzyć fantastyczne wnętrze.

oktobiz.pl