Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Okap kuchenny nad wyspą – praktyczność i wygoda

24 listopada 2020 Okap nad wyspą a praktyczność i wygoda

We współczesnych czasach kuchnia z otwartą przestrzenią to niezwykle modny trend w aranżacji poszczególnych wnętrz. W przypadku posiadania takiej kuchni idealnym rozwiązaniem dodającym mnóstwo uroku jest wyspa kuchenna. Jaki zatem okap kuchenny nad wyspą powiesić, aby całość prezentowała się doskonale?

Okap kuchenny nad wyspą

Dziś w wielu nowoczesnych oraz przestronnych kuchniach można coraz częściej spotkać okap kuchenny nad wyspą. I nic w tym dziwnego, gdyż jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Okap taki daje bowiem możliwość praktycznego zagospodarowania środkowej części kuchni. Posiadając wyspę kuchenną mamy do niej dostęp z każdej strony, co w dużej mierze ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków. Z kolei dzięki zawieszonemu nad nią okapowi można w pełni skutecznie zapobiegać przedostawaniu się do innych pomieszczeń niechcianych zapachów powstających podczas gotowania czy smażenia.

Nic zatem dziwnego, że dziś niemalże w każdej nowoczesnej kuchni, w której płyta grzewcza jest umieszczona w środkowej części tego pomieszczenia można spotkać niezawodny podczas użytkowania okap kuchenny nad wyspą. Jest on zawsze montowany do sufitu przez odpowiednie doprowadzenie komina do wyciągu wentylacyjnego.

Każdy tego typu okap nie tylko pochłania niepożądane zapachy wydobywające się podczas gotowania, lecz także
stanowi doskonały element dekoracyjny.

okap kuchenny nad wyspą

Jaki wybrać okap nad wyspę kuchenną?

Obecnie na rynku wybór okapów nad wyspę kuchenną jest bardzo szeroki. Decydując się na zakup każdy klient ma do wyboru mnóstwo modeli. Różnią się pomiędzy sobą nie tylko funkcjonalnością, lecz także estetyką wzornictwem oraz ceną. Jaki zatem wybrać okap nad wyspę kuchenną? Otóż decydując się na zakup warto zawsze wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Biorąc pod uwagę fakt, iż wyspy kuchenne znajdują się przede wszystkim w pomieszczeniach o dużej powierzchni poszczególne okapy wyspowe muszą posiadać bardzo dużą wydajność oraz mocne silniki.

Podczas zakupu okapu wyspowego warto także zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie dopasowanie jego szerokości do wymiarów umieszczonej na wyspie płyty grzewczej. Warto pamiętać o tym, że okap nigdy nie powinien posiadać mniejszej szerokości od płyty grzewczej. Tylko i wyłącznie okapy cylindryczne z pochłanianiem szczelinowym mogą być nieco węższe od posiadanej płyty grzewczej.

okap kuchenny nad wyspą

Istotnym parametrem, który należy uwzględnić zawsze podczas zakupu okapu wyspowego, jest także poziom hałasu. Warto zawsze zdecydować się na taki model, który będzie cicho pracował. Wówczas nie będzie on zakłócał rozmów toczących się przy wyspie w czasie rodzinnego przygotowywania posiłków.

Niezwykle ważne jest także, aby zwrócić szczególną uwagę na stylistykę wybranego okapu. Warto pamiętać o tym, że wybrany model powinien zawsze dobrze współgrać z wystrojem kuchni. Dziś w sprzedaży nie brakuje w pełni nowoczesnych oraz designerskich modeli, które są wyposażone w bardzo efektowne, halogenowe podświetlenie czy też cyfrowe wyświetlacze. Ponadto większość z nich posiada trybów pracy.

Wiele dostępnych okapów przypomina nieco swym wyglądem
nowoczesne lampy, które bardzo efektownie zdobią każde wnętrze kuchenne. Pośród bogatej oferty okapów każdy klient zainteresowany zakupem może bez problemu znaleźć urządzenia pasujące zarówno do kuchni urządzonych w stylu retro, jak i rustykalnym.

Kolektor słoneczny

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wentylatory przeciwwybuchowe
Czy można malować proszkowo ogrodzenie
Kolektor słoneczny

Jesteś zainteresowany reklamą?