Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Wybieranie odpowiedniej wykładziny podłogowej

26 listopada 2020 Wybieranie odpowiedniej wykładziny podłogowej


Z dużą dozą prawdopodobieństwa wiele osób, które buduje dom bądź przeprowadza remont zastanawia się, czym najlepiej będzie pokryć podłogę. Zdecydowana większość osób decyduje się na płytki lub panele. Te dwa rozwiązania to standard w dzisiejszych czasach. Jednakże należy wiedzieć, iż jest wiele wariantów wykładzin dywanowych. Z ogromną prostotą dopasujemy je do naszego pomieszczenia.

Wybór wykładziny do domu

Warto także wiedzieć jakie rozwiązanie wybrać do kuchni, na schody, ale również do sypialni. Z pewnością nie jest to tak łatwa sprawa jak mogłoby się nam wydawać. Aby nasz wybór przebiegł prawidłowo warto poświęcić trochę czasu analizując dostępne opcje. Pamiętajmy, że odpowiedni rodzaj wykladziny podlogowej to dosyć ważna oraz istotna sprawa. Warto wiedzieć, że w wykładzinach nie rozwijają się w nich roztocza i alergeny, ponieważ wykonywane z materiałów antybakteryjnych. Kolejnym atutem jest fakt, iż są tanie i dosyć łatwo utrzymać ich czystość, co może spodobać się wielu osobom. W tym momencie z pewnością masa ludzi zadaje sobie pytanie, jaka wykładzina sprawdzi się w domu. W przypadku, gdy mamy drewnianą posadzkę warto wybrać spód z filcu albo juty. Spód wykładziny wykonany z gumy będzie pasować do nawierzchni betonowej. Z kolei do kuchni wypadałoby wybrać linoleum, ponieważ zastosowanie to jest odporne na brud, więc jest to naprawę wielka zaleta. Musi jednak wiedzieć, że montaż wykładziny nie jest prostą sprawą i prawdopodobnie będzie sprawiał wiele kłopotów, a mianowicie dosyć często trzeba przesuwać meble. Zazwyczaj usuwa się duże fragmenty wykładziny, aby idealnie dopasować ją do naszego pomieszczenia. Kłopoty może również sprawiać transportowanie rolki, zwłaszcza gdy ktoś mieszka na wysokim piętrze. Jednakże jest na to proste rozwiązanie, czyli zamocowanie płytek dywanowych. Wtedy nasz problem zostanie zredukowany. Musimy być świadomi, iż na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wykładzin, co na pewno nie ułatwia nam sprawy, a wręcz zdecydowanie utrudnia, ponieważ wybór najlepszego rozwiązania może trochę potrwać, ale mimo wszystko lepiej na początku poświęcić trochę czasu i cieszyć się z wyboru niż kupić coś na szybko i żałować. O odpowiednim wyborze decyduje charakter wnętrza oraz warunku danego pokoju. Wykładziny dzieli się na dywanowe i elastyczne. 

Jaką wykładzinę wybrać do sypialni, kuchni oraz na schody?

Do sypialni z pewnością nadadzą się wykładziny poliamidowe, poliestrowe i polipropylenowe, czyli szorstkie w dotyku. W przypadku pierwszego rozwiązania włókna są sprężyste, a wykładzina jest łatwa do utrzymania w czystości. Wykładziny poliestrowe to złe rozwiązanie, gdyż szybko się brudzą, a kolor blaknie. Ostatnia opcja również ulega odkształceniom oraz są trudne w czyszczeniu. Do kuchni najlepsza będzie okładzina elastyczna, najlepiej wykonana z PCV, będzie ona odporna na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast na schodach warto wyłożyć wykładzinę wykładzina dywanową z runem poliamidowym, dzięki czemu zachowa ona niezmieniony wygląd.

Kolektor słoneczny

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wentylatory przeciwwybuchowe
Czy można malować proszkowo ogrodzenie
Kolektor słoneczny

Jesteś zainteresowany reklamą?