oliwood.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

3 sposoby na to, jak zrobić pudełko z kartonu w kilka minut.
Lifestyle

3 sposoby na to, jak zrobić pudełko z kartonu w kilka minut.

Pudełko z kartonu to bardzo praktyczne miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Gdy zaopatrzymy je w odpowiednie przegródki, może pełnić funkcję organizera, w którym znajdą się np. różne rodzaje kosmetyków, herbat lub przyborów do szycia. Dzięki pudełkom z kartonu w naszej szufladzie może zapanować ład i porządek. Gustownie ozdobione kartonowe pudełko to oryginalny pomysł na prezent, jak również na opakowanie prezentowe. Zastanawiasz się jak zrobić pudełko z kartonu samodzielnie i nie wiesz, od czego zacząć? Jeśli posiadasz choć odrobinę zdolności manualnych i kreatywnego myślenia, nie będzie to dla Ciebie trudne. Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci to zadanie, proponujemy 3 sposoby na wykonanie kartonowego dzieła.

Jak zrobić pudełko z kartonu – sposób nr 1.

Na początku uszykuj sobie wszystkie niezbędne narzędzia, które będą Ci potrzebne do wykonania pracy: linijkę, ołówek, gumkę, nożyczki oraz tekturowy arkusz o wymiarach 29,1 x 29,1 cm. Na tekturę przyklej kolorowy papier ozdobny. Następnie narysuj siatkę pudełka, składającą się z pięciu kwadratów o boku 9,7 cm ułożonych w sposób przypominający krzyż. Rysowanie siatki warto wykonywać narzędziem z zaokrągloną końcówką. Kolejnymi czynnościami są wycięcie przygotowanego szablonu oraz pozaginanie przy pomocy linijki wszystkich boków pudełka wzdłuż narysowanych wcześniej linii. Po zagięciu boków masz już podstawę pudełka. Na koniec sklej ze sobą ścianki i obklej krawędzie pudełka ozdobną tasiemką.

Jak zrobić pudełko z kartonu – wieczko.

Na kartonowy arkusz o wymiarach 20 x 20 cm przyłóż linijkę i zaznacz kreseczki odpowiednio na 2,5 cm, 5 cm, 15 cm, 17,5 cm. Powtórz czynność na dole strony i połącz kreseczki. Następnie przekręć o 90 stopni tekturę, wykonaj te same pomiary, zaznacz kreseczki i połącz tak, jak poprzednio. Powinien wyjść jeden duży kwadrat, 8 prostokątów i 16 małych kwadracików. Wytnij dwa z czterech małych kwadratów w każdym z czterech rogów arkusza. Po tej czynności zrób nacięcia wzdłuż małych kwadracików, aż do dużego kwadratu. Pozaginaj wszystkie linie. Gdy już to uczynisz, posmaruj klejem zewnętrzne prostokąty i sklej je z prostokątami bezpośrednio sąsiadującymi z dużym kwadratem. Między sklejane prostokąty włóż powstałe z dwóch małych kwadracików „języczki”.

Jak zrobić pudełko z kartonu – sposób nr 2.

Drugi sposób wykonania kartonowego pudełka jest jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny. Potrzebne będą dwa arkusze o wymiarach 29,1 x 9,7 cm. Jeden i drugi arkusz podziel ołówkiem na trzy równe części, na obu arkuszach identycznie. Teraz wystarczy nałożyć na siebie oba arkusze, żeby powstał krzyż i zagiąć boki wzdłuż linii. Kolejno posmaruj klejem jeden ze środkowych kwadratów i sklej równo oba kawałki razem. Kiedy już skleisz, powstanie pudełko.

Jak zrobić pudełko z kartonu – sposób nr 3.

W dzisiejszych czasach, kiedy tak często robimy zakupy przez Internet, mamy w domu wiele kartonów. Możesz podarować im „drugie życie” i wykorzystać na pudełko do przechowywania Twoich skarbów. W tym celu obetnij dwie krótsze ruchome części kartonu na jego wierzchu i obklej całe pudełko papierem ozdobnym. Możesz udekorować takie pudełko według własnego pomysłu i obwiązać je wstążką. Jedyne co Cię ogranicza to Twoja inwencja twórcza. Powodzenia w tworzeniu!