Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Ogrodzenia panelowe oraz montaż

30 listopada 2020 Ogrodzenia panelowe oraz montaż


Z dużą dozą prawdopodobieństwa każdy, kto chce na własną rękę wykonać ogrodzenie panelowe montaż musi dowiedzieć się wielu rzeczy, zanim podejmie się jakichkolwiek prac. Warto wziąć do siebie cenne wskazówki, a także dokładnie wiedzieć, jakie są etapy stawiania ogrodzenia z paneli zgrzewanych. Należy również zwracać dokładną uwagę na niektóre rzeczy, aby wszystko było perfekcyjnie zrobione i nie wymagało żadnych poprawek. Jeżeli poświęcimy odpowiednia ilość czasu na zapoznanie się z tematem będziemy wyczuleni na każdą potencjalną wpadkę, co pozwoli nam, aby praca przebiegła w pełni pomyślnie bez żadnych błędów z naszej strony. 

Montaż ogrodzenia panelowego

Pierwsze co musimy zrobić to przede wszystkim wyrównać teren pod ogrodzenie, czyli, krótko mówiąc, oczyszczenie i wyrównanie terenu. Musimy pamiętać, żeby miejsce, w którym będziemy stawiać ogrodzenie  było pozbawione roślinności oraz innych zbędnych elementów. Nierówności gruntu powinny zostać jak najszybciej usunięte, ponieważ niektóre części naszej konstrukcji mogą się ze sobą nie zejść, co będzie ogromnym problemem. Nasza bramka nie będzie się prawidłowo otwierała ani zamykała, co zapewne nie spodoba się zdecydowanej większości osób. Pomijając ten fakt pozwolenie sobie na taki błąd sprawi, że wszystko będzie wyglądać nieestetycznie. Jeżeli nierówności nie są ogromne można wyrównać je na własną rękę. Natomiast, jeśli pofałdowania są duże wypadałoby w takiej sytuacji skorzystać z usług specjalisty, który zajmuje się takimi sprawami na co dzień. Tym kimś będzie geodeta. Pierwsze co zrobi to sprawdzi nachylenie terenu, a następnie pomoże je uregulować. W niektórych przypadkach koniecznością może być nawiezienie dodatkowej ziemi. Czasami zdarza się tak, że działka zalewana jest w trakcje opadów. Dlatego musimy pamiętać, aby stawiać całą konstrukcję powyżej poziomu drogi, co pozwoli uniknąć nam nieprzyjemnych sytuacji. Zanim przejdziemy do działań należy ubić glebę, ponieważ świeży grunt może okazać się niestabilny. Następną dosyć ważną rzeczą będzie w głównej mierze ustalenie ostatecznego kształtu ogrodzenia. Musimy dokonać niezbędnych pomiarów oraz rozmieścić wszystkie elementy naszego ogrodzenia. Najpierw trzeba umiejscowić wsporniki początkowe i narożne. Potem zmierzyć odległość pomiędzy ustawionymi słupkami. Gdy to zrobimy wszystkie długości należy podzielić przez długość przęsła. Pamiętajmy, iż słupki i dystanse na obejmach też się liczą. W zdecydowanej większości przypadków panele należy przycinać. Musimy zagęścić rozstawienie wsporników, ale również skrócić przęsła tak, by zgubić naszą nierówność. Jeśli skracamy panele warto mieć do tego odpowiednie nożyce, które nie zniszczą antykorozyjnej warstwy cynku. Później kopiemy doły oraz przykręcamy słupki do ziemi. Zazwyczaj montaż zaczynamy od wykopania dołków. Nada się do tego wiertnica glebowa. Jeśli nie posiadamy takiego urządzenia w swoim ekwipunku jesteśmy zmuszeni kopać ręcznie. W dołach umieszczamy wsporniki, zalewamy betonem i podpieramy.

Ostatni krok montażu

Ostatnim krokiem będzie mocowanie paneli do słupków. Zaczniemy od nałożenia betonowego łącznika na wspornik, a potem wsuwamy betonową deskę. Panele przypinamy do słupków przy pomocy obejm.

Czy można malować proszkowo ogrodzenie

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

basen dom
Gleby w województwie śląskim
drzewko szczęścia bonsai

Jesteś zainteresowany reklamą?