oliwood.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Czy fotel wiszący w salonie to dobry pomysł?
Wnętrza

Czy fotel wiszący w salonie to dobry pomysł?

Fotele wiszące kojarzone są głównie z meblami ogrodowymi. Zdobywają jednak coraz większą popularność jako elementy wyposażenia mieszkań. Wiele osób zastanawia się, czy zamontowanie podwieszanego siedziska w pokoju dziennym to dobry pomysł. Jaki fotel warto wybrać do swojego wnętrza?

Sposób montowania

Wiele spośród wiszących foteli dostępnych na rynku to modele, które wymagają zamontowania zaczepu w suficie lub belkach stropowych. Tak zamocowany mebel z pewnością będzie bardzo stabilny i bezpieczny. To doskonałe rozwiązanie do wszystkich domków jednorodzinnych i kamienic, w których można polegać na wytrzymałości stropu. Takie obciążenie sufitu nie jest jednak możliwe w każdym mieszkaniu. Osoby, które nie mogą sobie na to pozwolić, powinny zastanowić się nad wyborem foteli podwieszanych ze stojakami. Dzięki wytrzymałemu odpornemu stelażowi, nie trzeba szukać odpowiedniego miejsca na przyczepienie mebla. Co więcej, możliwe jest jego dowolne przestawianie i użytkowanie w różnych pomieszczeniach.

Wybór tworzywa

Fotele wiszące dostępne na rynku wykonane są z materiału, tworzyw sztucznych lub elementów roślinnych. Każdy z nich posiada inne zalety. Materiałowy fotel wiszący w salonie będzie przede wszystkim łatwy do utrzymania w czystości. Powłokę można łatwo odczepić i wyprać. Jest to opcja dobra dla alergików i osób lubiących praktyczne rozwiązania. Wykonany z tkaniny mebel typu „kokon” będzie również wspaniałą atrakcją dla dzieci. Takie modele umożliwiają ukrycie się wewnątrz siedziska z kocami i poduszkami. Mogą stanowić istotny fragment wielu scenariuszy zabaw. Wiele foteli wyplatanych jest z naturalnego rattanu, wikliny, bambusa lub innych elementów drewnianych. To doskonałe rozwiązania do salonów urządzonych w stylu boho lub skandynawskim. Na rynku odnaleźć można również solidne modele z tworzyw sztucznych, takich jak technorattan. Zarówno naturalne, jak i syntetyczne wyplatane modele mogą być uniwersalnymi pomysłami, które zimą stanowią ozdobę salonu, a latem pełnią funkcję mebla tarasowego lub ogrodowego.

Wielkość i funkcjonalność

Wiszące fotele najczęściej spotykane są w wersji jednoosobowej. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje wygodnego siedziska, w którym zrelaksuje się po ciężkim dniu w pracy. Osoby lubiące wspólny relaks i oglądanie filmów we dwoje mogą zdecydować się na dwuosobowy fotel do salonu. Dzięki solidnej wyplatanej konstrukcji, taki mebel bez problemu utrzyma ciężar dwóch osób. Podwieszane meble to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Zdecydowanie ułatwiają czynności związane ze sprzątaniem. Oprócz możliwości prania modeli z materiału, warto zwrócić uwagę na to, że wyplatane modele zazwyczaj wyłożone są poduszkami, których utrzymanie w czystości nie jest problemem.

Wiszące fotele do salonu to rozwiązanie cieszące się coraz większym uznaniem. Posiadają opinie wyjątkowo wygodnych mebli. Nadają również wnętrzu oryginalnego wyglądu. Dzięki bogatej ofercie, dopasowanie fotela do aranżacji pomieszczenia nie stanowi problemu.