oliwood.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Jak dopasować modne tapety do salonu?
Wnętrza

Jak dopasować modne tapety do salonu?

Jednym z najbardziej popularnych obecnie sposobów dekorowania ścian jest ich malowanie. Okazuje się jednak, że tapety wciąż pozostają chętnie wybieranym rozwiązaniem, a w ostatnich latach zyskują na popularności. Jakie są modne tapety do salonu i jak dopasować je do wnętrza?

Dopasowanie do wielkości wnętrza

Poszukując rozwiązań, które stworzą modne i nowoczesne efekty, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość salonu. W małych wnętrzach zaleca się ostrożność i wybieranie wzoru tak, aby nie zdominował przestrzeni i nie sprawił wrażenia natłoku. Nie zaleca się wybierania dużych, dominujących elementów wzoru. Dobrym pomysłem będzie jasna tapeta z niewielkimi rysunkami. Warto zdecydować się również na przestrzenny motyw, który optycznie powiększy pomieszczenie. Mogą to być fototapety z pejzażami lub niektóre abstrakcyjne wzory. Sposobem na optyczne powiększenie salonu będzie również jasna tapeta. Wzory w barwach bieli i delikatnych, pastelowych odcieni odbijają promienie słoneczne i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestrzenne. Ciekawym pomysłem może być również lekko połyskliwy design. Ciemne modele lepiej sprawdzają się w dużych pokojach, w których nie brakuje światła. Jedna ściana w intensywnym kolorze może nadać pomieszczeniu ciekawego wyglądu. Należy jednak upewnić się, że wnętrze jest wystarczająco jasne.

modne tapety do salonu

Modne tapety do salonu – tapetowanie

Dawniej, osoby decydujące się na położenie tapety umieszczały ją na powierzchni wszystkich ścian. Zgodnie z aktualnymi trendami, tapetować powinno się tylko niektóre elementy pomieszczenia. Najbardziej popularnym i cenionym rozwiązaniem jest wyklejenie ozdobą jednej ściany. Pozostałe powinny być pomalowane na biało lub utrzymane w kolorystyce związanej ze wzorem tapety. Najmodniejszymi kolorami są biel, czerń, beż i szarość. Motywy utrzymane w tych barwach uznawane są za najbardziej uniwersalne. Bez problemu wpasują się w większość modnych aranżacji wnętrz. Również dobranie pasujących do nich mebli nie powinno być wyzwaniem. Modne tapety do salonu o jednolitej barwie są polecane osobom stawiającym na klasyczne i oszczędne w środkach rozwiązania.

modne tapety do salonu

Wybór wzoru

Osoby poszukujące modnych i oryginalnych rozwiązań powinny zainteresować się wzorzystymi propozycjami tapet. Jednymi z najpopularniejszych w ostatnich sezonach są motywy geometryczne. Wszelkiego rodzaju kształty i przecinające się pod kątem linie to dobry pomysł na nadanie pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem, które występuje również w wielokolorowych wersjach, są motywy poziomych lub pionowych pasów. Wyjątkowo chętnie wybieranymi są wzory nawiązujące do świata przyrody. Motywy roślinne przedstawiające kwiaty lub drzewa, mogą być zarówno radosnymi, kolorowymi obrazami, jak i wzorami w stonowanych barwach. Popularnością cieszą się również wzory zwierzęce i tematyczne, np. związane z popkulturą.

Modne tapety do salonu nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Dzięki jej odpowiedniemu dobraniu, pomieszczenie będzie stylowe, a przebywające w nim osoby będą cieszyły się dobrym samopoczuciem.

Szukasz podłogi do salonu? Podłoga bambusowa -sprawdź, jakie opinie krążą na jej temat?