Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Podłoga bambusowa: jakie opinie krążą na jej temat?

30 grudnia 2020 Podłoga bambusowa: jakie opinie krążą na jej temat?

Drewniane podłogi wciąż cieszą się wielkim powodzeniem, a jednym z tych materiałów, po które sięgamy bardzo chętnie, jest bambus. Co warto wiedzieć na temat podłogi z tego gatunku drewna? Jakie opinie krążą na jej temat? Czy podłoga bambusowa sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Dlaczego tak chętnie stawiamy na podłogi z drewna?

Drewniane podłogi od lat są bardzo popularnym rozwiązaniem, co nikogo dziwić nie powinno. Ten materiał daje nam wiele możliwości aranżacyjnych i sprawia, że w poszczególnych wnętrzach może zapanować wyjątkowa atmosfera. Podłogi z drewna to idealne rozwiązanie tam, gdzie rządzi styl retro oraz klasyka. Warto jednak podkreślić, iż drewniane podłogi doskonale sprawdzają się też w nowoczesnych wnętrzach. Bez względu na to, w jakim stylu chcemy urządzić dom, ważne jest jedno – jeśli stawiamy na drewnianą podłogę, musimy wybrać najtrwalsze rozwiązanie.

podłoga bambusowa

Bambus i jego właściwości

Bambus uchodzi za jeden z najbardziej wytrzymałych gatunków drewna. Jest zatem materiałem, który idealnie sprawdza się jako wykończenie podłóg w wielu wnętrzach. Swą odpornością bambus przewyższa rodzime gatunki drewna, m.in. dębu, nic więc dziwnego, że powoli wypiera je z naszych domów.

Bambus jest drewnem odpornym na wilgoć, można go zatem wykorzystać w kuchni, jest też odporny na spore obciążenia, można zatem wykorzystać go w przedpokoju, gdzie trwała podłoga staje się podstawą. Wielkim walorem podłogi z tego gatunku drewna jest też łatwość czyszczenia, dzięki czemu można ją utrzymać w dobrym stanie przez wiele lat. To ważne, szczególnie w przypadku tych wnętrz, przez które każdego dnia przechodzi sporo osób – często w brudnym obuwiu.

Podłoga bambusowa i jej rola w aranżacji wnętrz

Podłoga bambusowa to ciekawy wybór wzorów oraz odcieni, dzięki czemu można stworzyć wiele ciekawych aranżacji. Najbardziej typowym odcieniem dla tego gatunku drewna jest odcień słomkowy. Jednak w trakcie obróbki tego materiału może on zmieniać swój koloryt. Efekt? W sklepach z panelami podłogowymi pojawiają się deski bambusowe w odcieniu karmelowym oraz tygrysim. a to daje nam więcej możliwości urządzenia wnętrza w ciekawy sposób.

Bogaty wybór kolorów i wzorów ułatwia dopasowanie podłogi do otoczenia: koloru ścian i mebli, pomaga też podkreślić, jaką rolę odgrywa dane wnętrze. Jasne deski bambusowe mogą się zatem świetnie sprawdzić w sypialni, w której spokój i jasna tonacja są najważniejsze. Z kolei deski w ciemniejszych barwach mogą stać się świetną ozdobą kuchni lub przedpokoju. W tych pomieszczeniach wygląd jest równie ważny, jak ochrona przed zabrudzeniami.

podłoga bambusowa

Podłoga bambusowa – czy warto na nią postawić?

Trwała, miła dla oka i uniwersalna – tak zazwyczaj określana jest podłoga bambusowa. Opinie takie sprawiają, iż chętnych na skorzystanie z takiego sposobu wykończenia podłogi pojawia się coraz więcej. To najlepszy dowód na to, iż drewno bambusowe na podłodze sprawdzi się rewelacyjnie, szczególnie tam, gdzie elegancki wygląd jest równie ważny, jak wytrzymałość. Dzięki pozytywnym opiniom, podłogi bambusowe stały się jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań oraz jedną z ważniejszych ozdób naszych domów.

Kolektor słoneczny

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pomiar powierzchni w budynkach istniejących
tynk
listwa wibracyjna

Jesteś zainteresowany reklamą?