Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jak dopasować wyposażenie wnętrza do aranżacji?

20 grudnia 2020 Jak dopasować wyposażenie wnętrza do aranżacji?

Projektowane pomieszczenie powinno być nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale również odpowiadać najnowszym trendom modowym. Oprócz odpowiednio dobranego koloru ścian i rodzaju podłogi, wyjątkowo istotne jest wyposazenie wnetrz. Najmodniejsze aktualnie style wnętrzarskie to boho i styl skandynawski. Jak dobrać elementy wyposażenia do wnętrz w najbardziej popularnych konwencjach aranżacyjnych?

Styl boho

Konwencję boho charakteryzuje naturalność i wrażenie pewnego niedopracowania. Dominują w niej kolory ziemi i nawiązania do etnicznych wzorów. Dobierane do takiej aranżacji meble powinny być przede wszystkim wykonane z naturalnych surowców. Doskonale sprawdzą się tutaj elementy drewniane oraz z organicznych tkanin, takich jak bawełna. Świetnym pomysłem jest również zakup lekkich elementów wyposażenia wykonywanych z surowców bambusowych, wiklinowych i rattanowych. Obok ścian w delikatnych i jasnych barwach powinny pojawić się wzorzyste i kolorowe materiały. Dobrym pomysłem będzie naturalny, wyplatany dywan w etniczne wzory lub ciekawa narzuta na kanapę. Całe wnętrze może być również utrzymane w stonowanych odcieniach. Odpowiednimi dodatkami będą rośliny doniczkowe, drewniane figurki i elementy nawiązujące do filozofii Wschodu oraz dawnych wierzeń.

Aranżacje w konwencji skandynawskiej

Styl skandynawski to połączenie surowości środowiska naturalnego z przytulnością domowego ogniska. Wyposażenie wnętrza urządzanego w tej konwencji również powinno być wykonane z organicznych materiałów. Wyjątkowo cenione są tutaj fragmenty naturalnego, niemalowanego drewna. Dobrze, aby było w jasnym kolorze. Może również być zabarwione na biało. Meble w aranżacji skandynawskiej to przedmioty drewniane z dodatkami kamienia lub metalu. Ten ostatni materiał nie powinien jednak przeważać. Kanapy, krzesła czy fotele powinny być obite prostymi, szarymi lub białymi materiałami. Istotna jest duża ilość dodatków, takich jak miękkie koce, dywany i poduszki. Dobierając elementy wystroju, warto postawić na świece i świetlne girlandy.

Wnętrza loftowe i industrialne 

Wyposażenie industrialnego pomieszczenia powinno być wykonane w dużym stopniu z metalu. Surowe regały, designerskie stoły oraz osłony żarówek dodadzą wnętrzu oryginalnego charakteru. Dobierając meble, należy poszukiwać odcieni grafitu, szarości i popieli. Odpowiednimi elementami będą również części betonowe.

We wciąż popularnym stylu loftowym królują drewno, beton i widoczna cegła. Dobierając wyposażenie, warto więc postawić na drewniane meble w barwie ciepłego brązu lub z betonowymi elementami. Tutaj również wkomponują się fragmenty metalowe, lepiej jednak, aby posiadały bardziej rdzawe odcienie. Mogą również być pomalowane na czarno. Dla przełamania surowości warto zdecydować się na przyjemny w dotyku dywan lub miękką kanapę.

Dopasowanie odpowiednich elementów wyposażenia do wystroju wnętrza umożliwi podkreślenie charakteru aranżacji. Przemyślany dobór mebli i dekoracji pozwoli stworzyć pomieszczenie modne i funkcjonalne.

Zobacz także: Konsola na korytarz – jak wybrać mebel idealny?

Kolektor słoneczny

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wentylatory przeciwwybuchowe
Czy można malować proszkowo ogrodzenie
Kolektor słoneczny

Jesteś zainteresowany reklamą?