Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Zewnętrzne rolety okienne – jak je właściwie dobrać?

21 grudnia 2020 Zewnętrzne rolety okienne - jak je właściwie dobrać?


Coraz więcej właścicieli domów decyduje się na montaż rolet zewnętrznych. Wynika to z wielu korzyści jakie wiążą się z ich posiadaniem. Rolety zewnętrze sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Ważne jest jednak, aby były prawidłowo dobrane.

Rolety zewnętrzne i ich najważniejsze zalety

Zewnętrzne rolety okienne zapewniają bardzo dobrą ochronę akustyczną. Do domu nie przedostają się żadne hałasy z zewnątrz. Dużą zaletą rolet zewnętrznych jest również zapewnienie odpowiedniego zaciemnienia pomieszczenia. Jest to zatem skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi w gorące, letnie dni. Wspomnieć trzeba również, że dzięki roletom zewnętrznym liczyć można na mniejsze rachunki za ogrzewanie domu. Dobrze zamontowane rolety zewnętrzne chronią dom przed utratą ciepła. Oczywiście zewnętrzne rolety okienne pełnią również funkcje antywłamaniową.

Rodzaje zewnętrznych rolet okiennych

Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet zewnętrznych. Dużą popularnością cieszą się rolety elewacyjne. Montuje się je elewacji budynku tuż nad oknem. Innym rodzajem rolet są rolety nakładane. W tym przypadku montaż możliwy jest jednak tylko w przypadku wymiany okien. Charakteryzują się tym, iż są całkowicie schowane w ścianie. Wspomnieć trzeba również o roletach naokiennych. Skrzynka rolety montowana jest we wnęce okiennej. To, jaki rodzaj rolet okiennych wybrać, zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Wybór rolet zewnętrznych

Kupując zewnętrzne rolety okienne, uwagę zwrócić trzeba na kilka istotnych elementów. I jest tak w przypadku każdego modelu rolet. Pierwszym ważnym elementem jest sposób wykonania rolet zewnętrznych. Materiały, z których wykonane są rolety muszą cechować się wysoką jakością. Przede wszystkim muszą być to materiały trwałe. Roleta będzie bowiem narażona na działanie negatywnych warunków atmosferycznych. Dobrym wyborem będą rolety wykonane z PCV lub z aluminium. Ważny jest także materiał izolujący. Najczęściej jest to pianka poliuretanowa. Dobrej jakości rolety zewnętrzne wyposażone powinny być również we wzmacniane profile oraz prowadnice. Bardzo dużą rolę odgrywa także rodzaj zastosowanego zamka blokującego. Wybierając rolety zewnętrzne uwagę zwrócić należy również na sposób sterowania roletami. Rolety zewnętrzne sterowane mogą być ręcznie lub automatycznie. Zdecydowanie wygodniejsze jest drugie rozwiązanie. Rolety wyposażone są w silniczek elektryczny. Otwierania i zasłanianie rolet odbywa się poprzez naciśnięcie guzika na pilocie. Co ważne, możliwe jest sterowanie w ten sposób każdą roletą z osobna.

Zewnętrzne rolety okienne to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Nie może zatem dziwić, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli domów. Tym bardziej, że ich wybór jest bardzo szeroki. Dzięki temu każdy ma możliwości doboru takiego rodzaju rolet, który spełni wszystkie konkretne potrzeby. Wspomnieć trzeba na koniec również to, że ceny rolet okiennych są dziś bardzo atrakcyjne. Nie jest to zatem zbyt duży wydatek.

Kolektor słoneczny

Redakcja oliwood.pl

"Oliwood" to innowacyjna redakcja internetowa, która skupia się na tematach związanych z budownictwem, domem i stylem życia, nieruchomościami, ogrodem oraz designem wnętrz. Zespół redakcyjny "Oliwood" dostarcza czytelnikom inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz najnowsze trendy związane z urządzaniem mieszkań, dbaniem o ogród, wyborem nieruchomości oraz technologiami budowlanymi. Ich celem jest wspieranie czytelników w kreowaniu harmonijnego i funkcjonalnego otoczenia domowego oraz inspirowanie do tworzenia przytulnych przestrzeni i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Budowa kanalizacji wewnętrznej
osprzęt elektryczny
idealnie czysty

Jesteś zainteresowany reklamą?