oliwood.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Lifestyle

Jak oprawić obraz w nowoczesny sposób?

Jedną z najładniejszych dekoracji w każdym domu są obrazy na ścianach. Obecnie do wyboru mamy tak wiele różnorodnych obrazów przedstawiających przeróżne rzeczy, że każdy z łatwością znajdzie dla siebie coś co mu będzie pasować do wystroju wnętrz.

Obraz w nowoczesnym wydaniu

Większość domów jest teraz urządzana w stylu nowoczesnym. Styl ten opiera się o minimalizm ale też o blask, połysk i przepych. Widać to także w nowoczesnych obrazach, takie obrazy często przedstawiają abstrakcje, postacie w formacie 3D, niezwykłe zwierzęta itp. Ale nie tylko sam obraz jest istotny w takim nowoczesnym wnętrzu, równie ciekawa powinna być jego rama. Można sobie kupić gotowy obraz w ramie ale można też taką ramę wykonać samemu.

Rama z drewna

Najbardziej popularne są obrazy w drewnianych ramach. Mogło by się wydawać, że takie obrazy będą pasować tylko do klasycznych wnętrz, nic jednak bardziej mylnego. Drewniane ramy również mogą mieć elegancki, nowoczesny styl, wystarczy je odpowiednio przygotować. Na pewno przyda się zakupić farbę do drewna w wysokim połysku. Może ona być w dowolnym kolorze, ale najlepiej do nowoczesnych wnętrz pasują kolory czarny, biały, złoty i srebrny. Można się oczywiście także zdecydować na inną kolorystykę, grunt by farba była w wysokim połysku. Ramę z drewna malujemy tą farbę i uzyskujemy bardzo elegancki i ciekawy efekt.

Rama aluminiowa

Wiele osób się zastanawia jak oprawić obraz w aluminiową ramę? Nie jest to wcale trudne, zwykłe aluminiowe listewki można kupić w każdym sklepie budowlanym i z wyposażeniem wnętrz. Z listewek wystarczy stworzyć ramkę pasującą do obrazka i połączyć je ze sobą klejem do aluminium. Aluminiowe ramy idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, bo same w sobie są już połyskliwe i pięknie odbija się w nich światło. Poza tym taka rama jest bardzo lekka, dlatego też obraz nie będzie ciężki a to pozwoli na jego łatwiejszy montaż na ścianie.

Antyrama – sposób na nowoczesne obramowanie obrazu

Ciekawym sposobem na wyeksponowanie obrazu jest wstawienie go w antyramę. Antyramy mają wiele zalet, mogą być wykonane z materiału plexi albo ze szkła. Stosownie zabezpieczają obraz przed kurzem i brudem a na dodatek nie zasłaniają żadnej jego części. Antyramy jak sama nazwa wskazuje nie mają żadnej ramy, mają tylko przednią warstwę szkła albo plexi i tylną stronę w postaci papierowej, tekturowej albo innej. Bardzo łatwo można oprawić każdy obrazek w taką antyramę, ponieważ wystarczy włożyć go do środka antyramy i spiąć po bokach specjalnymi zaczepami metalowymi. W ten sposób obraz jest dobrze zabezpieczony i jest trwały. Można też stwierdzić, że obraz w antyramie jest o wiele tańszy niż tradycyjny obraz w ramie drewnianej a nawet alumionowej.

Nowoczesne obrazy do wnętrz można powiesić w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego jaką będą miały ramę. Są one ciekawą dekoracją, która podkreśla charakter każdego pomieszczenia. Z pewnością warto w takie obrazy się zaopatrzyć bo dodają one stylu każdemu domowi i to niewielkim kosztem, bo obrazy nie są drogie. Obrazy można kupić w gotowych ramach albo samemu je oprawić w taki sposób, by idealnie pasowały do naszych wnętrz.